החור בשחור

Check This Out! 7 בדצמבר, 2008

פעם, כשהייתי בן ארבע או חמש, אחי ואחותי לקחו אותי לסרט שהיה כל כך מופרך וכל כך מוזר עד שבשנים שבאו לאחר מכן הייתי בטוח שמדובר בחלום. העלילה כללה ספינת חלל אדירה הנטושה על סף תהום של חור שחור אדיר מימדים ורובוטים פסיכוטיים עם חוש הומור מעוות ומבטא טקסני כשבראשם עומד רובוט אפוקליפטי וארגמני שנהג להופיע תדיר בסיוטים שלפני זריחה כשעימו מדען מטורף ארוך שיער.
כילד, אני זוכר את תחושת האבדון שיצאתי עימה מאולם הקולנוע של בית נגלר ואת ההליכה השקטה הביתה בחושך כשאחי ואחותי מצחקקים להם ואני, מבועת, מחפש את הרובוט הדיאבולי שמסתתר מאחורי כל שיח ועץ, מנסה לשחזר את סיום הסרט עם הנפילה האינסופית בחלל הישר אל תוך לועו של החור האפל ביקום. אני ממש זוכר את עצמי מביט למעלה לכוכבים ומתפלל שכוח הכובד לא יפסיק פתאום ושנשאב אל החור השחור שבכוכבים. הנה, אני קורא את מה שכתבתי עכשיו וזה נשמע לי כמו משהו מומצא או כמו סיפור שילד מספר לעצמו.
עד שלפני כמה ימים נתקלתי בכרזה הבאה:

לא יאומן אבל לא רק שהסרט המופרך הזה קיים אלא מי שאחראית עליו היא לא אחרת מאשר חברת וולט דיסני הידועה לשימצא בשל הקיבעונות האומנותיים שלה. המשכתי לנבור ברחבי הרשת וגיליתי את הדברים הבאים:
א. שיש לסרט הזה בסיס מעריצים נלהב ורחב (כל מי שאוהב סרטים סוריאליסטיים על סף הביזאר יתענג על הפנינה הזו)
ב. ג'ון בארי מלחין הסרטים הנהדר (שמוכר בעיקר בזכות הפסקולים הגאוניים ששזר לסרטי ג'יימס בונד ול-"כדור הרעם" בפרט) הרכיב לסרט הזה פסקול מצמרר ואפל כמו שרק הוא יודע.
ג. מדובר בפסקול הראשון שהוקלט בצורה דיגיטאלית (1979!!!)
ד. קבלו את שש וחצי הדקות האחרונות של הסרט שהן הזויות בטירוף ומלאות בפריימים עסיסיים ואפקטים קוליים נהדרים (שימו לב לאפקט הדיליי המשוגע בהתחלה ולציטוט הויזואלי והגיהינומי של הצייר בוש בהמשך):

מישהו מוכן להזמין לי עותק?

תגיות: , , ,5 תגובות על ”החור בשחור“

 1. גיאחה | 7 בדצמבר, 2008 בשעה 23:58

  מזעזע לחלוטין, במובן הכי טוב של המילה! 🙂

 2. איש סיכות משוטט | 15 בדצמבר, 2008 בשעה 17:17

  אשכרה אודיסאה בחלל גרסת הוולט דיסני
  אני אוסיף את זה לרשימת ההקרנות בינשוף בקרוב

 3. morphlexis | 15 בדצמבר, 2008 בשעה 21:47

  תקרא לי להקרנה!

 4. אורי | 19 בדצמבר, 2008 בשעה 15:51

  אולי גם הסרט הזה יעניין אותך
  http://www.imdb.com/title/tt0079946/
  (הופק שנה אחת קודם באיטליה, גם עם רובוטים עם מבטא טקסני, וגם עם פסקול מצויין של ג'ון בארי ואפילו עם דייויד האסלהוף – פה יש הרחבה על [תת] הז'אנר: http://dir.salon.com/story/ent/movies/feature/2002/05/21/spaghetti/ וקצת על הדארת' ווידר שלו http://vancleef.blogli.co.il/archives/3)

 5. morphlexis | 19 בדצמבר, 2008 בשעה 15:56

  אדיר!
  תודה אורי!

הוספת תגובה