הקדמה:
זה כבר כמה זמן שבנדקמפ הפך להיות לא רק האתר החביב עלי כמוזיקאי אלא גם מקור בלתי נדלה למוזיקה משובחת כמאזין ועורך מיקסטייפים, כלומר היכולת לשלם או להוריד באופן חופשי ישירות מהאמנים הפכו את השיטוט באתר לא רק לחווית גילוי מוזיקלי גרידא אלא לעיתים אף קשירת דיאלוג עם יוצרים חדשים ומרתקים. לטעמי בנדקמפ יצר את המהפיכה האמיתית והמוצלחת ביותר ככל שזה נוגע לצריכת מוזיקה ברשת: לא עוד חיטוט באין ספור בלוגים המפיצים תכנים באופן פיראטי (על אף שלטעמי גם להם יש מקום) אלא העברת השליטה לבעלים האמיתיים של היצירה – האמנים עצמם.
כל ההקדמה הזו נועדה להסביר מדוע מצאתי לנכון להוסיף קטגוריה חדשה לבלוג BandCamp Creme – כותרת אשר בעזרתה ארכז המלצות על אומנים או הרכבים שממש כדאי לכם להכיר, כשמידי פעם תחליף אותי חן רוזן המופלאה.
לכל ההמלצות המוזיקליות כאן יהיו למעשה שני כללים משותפים:
1. המוזיקה תהיה ממש ממש טובה (לפחות לטעמי, אוקיי?)
2. המוזיקה ניתנת להורדה חופשית או בשיטת שלם-כפי-יכולתך כך שבעצם תוכלו להוריד את כל היופי הזה למחשב שלכם ישירות מהיוצרים וללא נקיפות מצפון (אבל אם ממש ממש אהבתם את המוזיקה – אנא שיקלו להודות לאמנים בעזרת כסף – האמינו לי, אין מחמאה גדולה מזו).

הערת צד ליוצרים ישראלים: ממש ממש אשמח לפרסם מוזיקה ישראלית (עם דגש אלטרנטיבי) אבל לפני שאתם שולחים לי מייל נלהב עם הבטחות של "אנחנו-הדבר-הגדול-הבא-שעדיין-לא-שמעת", קחו נשימה ושוטטו לכם כאן קצת ונסו להאזין למיקסטייפים כדי להבין את הקו המוזיקלי כאן בבלוג. אין שמח ממני לפרגן לדברים שאני אוהב, אבל אם אתם עושים טראנס בר-מצוות/רוק פאבים/שירה בציבור/מטאל מזרח אירופאי.. ובכן.. זה לא הטעם שלי, אני מתנצל מראש 🙂
במידה ואתם חושבים שאוהב, צרו קשר כאן עם לינק ומעט פרטים עליכם  – אשמח לשים אוזן.

      ★      ★      ★      ★

מאחורי הכינוי Expwy, מסתתר היוצר הקנדי Matt LeGroulx אשר משחרר כבר כמה זמן באופן עצמאי אלבומי בוסה נובה צנועים, קטנים וחרוכים. קולו העדין והטקסטים הצנועים שלו משתלבים יפה בסבך הגיטרות הקלאסיות, כלי ההקשה והריוורב הזול. יש כאן המון איזי ליסטנינג ביתי וחם כשבאלבום האחרון "Little Hand Fighter" (ששחרר ביולי האחרון) כל המרכיבים הללו מגיעים לידי בשלות ויופי מזוקק. האלבום הזה הפך להיות אחד האהובים עלי לאחרונה והוא משמש באפקטיביות כפסקול לדעיכה קיצית המפנה מקום לצבעי חום זהוב של סתיו. אבל למה להשחית מילים אם אתם יכולים פשוט ללחוץ פליי כאן למטה:

אם אהבתם – ממליץ לכם מאוד גם לבדוק את האלבומים הקודמים של Expwy ( ביחוד כאן וכאן) ויש לו אפילו עמוד פייסבוק צנוע.

תגיות: , , , , , , ,2 תגובות על ”Little Hand Fighter by Expwy“

  1. sem | 15 באוקטובר, 2012 בשעה 11:43

    WOW!!!

  2. גיאחה | 26 באוקטובר, 2012 בשעה 17:34

    יופי של דבר!

    ועל הדרך נתקלתי אצל האייפוד רעב במשהו שכנראה תאהב: http://nastypanda.com/?p=2214

הוספת תגובה