הקדמה:
לרוב אני משתדל להתעלם ממשחקי סיכומי השנה: ההכרזות "מה הכי טוב" או "מה כולם אוהבים" כל כך יחסיות ותלויות זמן והלך רוח, יתכן שאת האלבום הכי טוב של 2013 עדיין כלל לא שמעתם ותתקלו בו במקרה בשנת 2024. הסיכומים האהובים עליי הם אלה שאינם מתיימרים להיות אלא מסע סובייקטיבי של צלילים, חוויות ותודעה – מיקסטייפים אישיים.
כמה שמחתי לקבל את המייל הזה מגיאחה שרקח מיקסטייפ כזה בדיוק: סיכום שנה אישי, שיר ארוג לתוך שיר באופן אסוצייטיבי לחלוטין*.
"אם תרצה להשתמש בו, הוא עולה ברגע זה לתיקייה בבלוג המיקסטייפים שלך :)" כתב.
בטח שרוצה, תקשיבו איזה יופי 🙂

* מכיוון שהמיקסטייפ הזה מוקסס ונערך באופן כה מרהיב, לא היה לי לב לחלק אותו לטרקים – עמכם הסליחה.
אליך גיא:

            ⚜            ⚜            ⚜

לקראת סוף השנה התחילו להתחבר לי שירים בראש. חלקם היו שם עוד מתחילת השנה, חלקם הצטרפו ממש בימים האחרונים, ופתאום התחילו להיווצר לי באוזניים קשרים שלא היו שם. שיר אחד הזמין שיר אחר לרקוד איתו, שיר שלישי התחבק עם שיר רביעי, ושני שירים אחרים גילו שהם עובדים טוב יותר ביחד מאשר בנפרד, למרות שהם שונים מאוד אחד מהשני.
שלושת הדברים המשותפים לכל השירים במיקסטייפ הקצר הזה, שהוקלט בעצם לייב בתיקלוט ביתי שלי, הוא שהם יצאו ב-2013, שכולם אלקטרוניים בלי להרגיש קרים ומנוכרים, ושכולם שירים שאני ממש, ממש, סופר-דופר-מגה-אולטרה אוהב. מאחורי כל אחד מהשירים האלה עומד גם אלבום מעולה, אז אם אהבתם כאן משהו שלא הכרתם, אני ממליץ בחום עז לשמוע את האלבום המלא. כמעט בכל הפעמים הוא שווה את זה.
הבעיה יחידה היא שעכשיו, אחרי שהקלטתי את הסט הזה ושמעתי אותו כמה פעמים, אני כבר לא יכול לשמוע שיר אחד בלי האחר. הם התחברו לי בראש כמו תאומים סיאמיים ומפחדים שאם ינתקו ביניהם ייגרם נזק בל יתוקן.
במילים אחרות: האזנה נעימה.

2013ism by Guy Hajaj

23:14 min | 256kbp 44khz | 42.5 MB

על מנת להוריד את המיקסטייפ כקובץ מפ3 אחד – גללו למטה!


1. Son Lux – Easy
2. James Blake – Life round here
3. Lorde – Glory and gore (mashed up with violins from Susanne Sundfor – "Stop (don't push the button)")
4. Jon Hopkins – Breathe this air
5. James Blake – Voyeur
6. Austra – Painful like
7. Rhye – 3 days

לא רוצים לפספס מיקסטייפים? עשו מנוי ל:

| | |

תגיות: , , , , , , , , , , ,הוספת תגובה