(צילום: גיאחה האדיר)

יש משהו מרתק בשלושה מוזיקאים בחדר חזרות לא גדול, שרויים בריכוז ואינטנסיביות שנוצרים לאחר שעתיים-שלוש של נגינה, הקשבה ותגובה. החדר הופך ליקום של צליל וכל דבר אחר הופך משני או מטושטש עד שלפעמים אני כבר לא מבין מי מנגן ואיך בכלל הרטט הזה באוויר קשור אליי או לנגנים שלצידי. עדיין מפליא אותי עד כמה מוזיקה היא דבר מופשט, לא מוחשי. לכתוב על מוזיקה זה קצת כמו לכתוב על רוח רפאים: רגע אחד היא ברורה כמו קווי מתאר כחולים באור ירח ורגע אחר היא אבק תועה, בלתי ניתנת למדידה, סובייקטיבית לחלוטין (כמובן שניתן למדוד ולנתח תדר של צליל – אבל איך אפשר למדוד את הרגש? את הדימיון שניצת בלהבת הצליל?).(צילום: גיאחה הכביר)

כמתעד כפייתי של מוזיקה, היה לי חשוב להקליט ולתעד את החזרות שלי ושל ההרכב, לנסות לתפוס את הרגע שבו המוזיקה הופכת להיות יותר מסך האצבעות המנגנות אותה, וכשמדובר במוזיקה הנוצרת מכלים חיים – אני מרותק לפוטנציאל התוהו העלול להתפרץ מכל מגע של מפרט או מקל וחשוב לי לתעד את זה (טוב, לא רק לשם הגחמה הפרטית שלי – לא תאמינו כמה רעיונות טובים צצים מתוך טעויות בנגינה). כעת, רגע לפני שאני נכנס לאולפן הקלטות עם הרכב טיפה שונה של נגנים (פ'אנק סינטרה הנהדר עזב – במקומו הגיע גיא ביבי האדיר!) זו הזדמנות נהדרת לשחרר אוסף של הקלטות לייב ולהמשיך הלאה לעבר סשן הקלטות "אמיתי" ללא נקיפות מצפון או התחרטויות.

Sessions – הוא אוסף של הקלטות מתוך חזרות ב-"ריבר סטודיו" (חדר החזרות החביב עליי בתל-אביב) והקטעים נבחרו (מתוך ארכיון גדול יחסית של הקלטות) לא בשל מושלמותם הטכנית, להיפך: כמעט בכל שיר או קטע ישנו פגם כלשהו, גיטרה לא מכוונת, תו סורר, יציאה מקצב, קול מזייף. על אף שהחזרות הוקלטו בערוצים ועברו מיקס, לא טרחתי לתקן פגמים אלה או "להחליק את הקמטים" כי הקו שהנחה אותי בבחירת הקטעים הוא היכולת שלהם להעביר את הרגש שבלב כל שיר והעיניין הטכני הפך משני מבחינתי. בנוסף, במהלך המיקס, השתדלתי לשמור על הצליל הדחוס והפרדת הסטריאו כדי שאתם (המאזינים) תוכלו לשמוע את השירים כאילו אתם איתנו בחדר.

אתמול בערב "עונג שבת לייב" חולקו 50 עותקים פיזיים של "Sessions" חינם – מי שזכה לקבל עותק שישמור עליו היטב, זו כנראה ההדפסה הפיזית היחידה שתהיה לדיסק הזה 🙂
אתם מוזמנים להוריד (בחינם כמובן!), לשתף (באדיבות באנדקאמפ!) ולהפיץ הלאה!
מקווה שתהנו.


פ'אנק סינטרה | תופים
אורי דרור | באס
מורפלקסיס | קולות, גיטרות, טייפ קסטות

הוקלט לייב – ללא תוספות או תיקונים באולפני "ריבר סטודיו" (רח' רבניצקי 7 – ת"א) – תודה מיוחדת לקובי כהן!
הורידו והדפיסו את עטיפת הדיסק! (קובץ PDF)

(תודה מיוחדת לגיאחה על התמונות הנהדרות!)

תגיות: , , , , ,5 תגובות על ”Morphlexis – Sessions להורדה חינם!“

 1. יעל | 2 באוגוסט, 2009 בשעה 15:36

  קיוויתי לתפוס לעצמי איזה עותק מהדוכן אתמול, אבל הכל חוסל במהירות לפני שהצלחתי לפלס את דרכי. טוב שיש אופציה להורדה, ברגע שיגיע מחשב חדש ומשתף פעולה (:

 2. sem | 2 באוגוסט, 2009 בשעה 17:22

  החימום האולטימטיבי לקלקסיקו…

 3. סטיבי | 2 באוגוסט, 2009 בשעה 18:12

  הייתי בין הממוזלים שחטפו עותק רגע לפני שהערימה נגוזה. את העותק האינטרנטי אפיץ בין מכריי 🙂

 4. אורית@ | 2 באוגוסט, 2009 בשעה 21:00

  הפיספוס הכי גדול שלי שלא באתי לחגוג איתכם,
  היה לשמוע אותך.
  מורידה את הסשנס בעיניים עצומות.
  תודה גדולה!

 5. Morphlexis | 3 באוגוסט, 2009 בשעה 12:29

  יעל – חבל שלא אמרת, הייתי שומר לך בצד!

  SEM – אם יפנו אלי לא אסרב 🙂

  סטיבי – תודה מותק!

  אורית – חבל שלא באת, על אף הצפיפות היתה אווירה נהדרת והמון המון אנשים טובים. ממש מקווה שתהני מההקלטות הללו.

הוספת תגובה