כאמן תמיד מצאתי את עצמי מרותק לסביבת יצירה – אני מאמין שחללים הם טקסט במרחב, לוקחים חלק פעיל בתהליך היצירה בדיוק כפי שהחדר בו אתם מתעוררים באותו בוקר משפיע על כל המשך מהלך היום. לכל חלל יש תדר שמאפיין אותו: אם זה תדר של צליל (נסו רגע להפיק צליל בחלל האמבטיה לאורך כל מנעד התוים – כשהחדר יהדהד בפתאומיות בצליל שיתייצב כמו הצליל תמיד היה שם גם כשהקול שתפיקו יהיה כמעט חרישי – זה התדר של החלל), המטען האנרגטי של כל חלל (זה שנספג ע"י נוכחות אנושית: הכעס, הצחוק, התשוקה – חיוּת שהפכה זה שנים לרפאים. אדוות של רגש שעדיין נעות, חסרות מנוחה, בין מימדי הזמן במרחב) והמרחב ההיסטורי: מילים כתובות המספרות חיים שלמים של אנשים שהיו כאן ואינם.

אישית אני מרגיש שכל פעם ש-We Are Ghosts מתכנסים לסשן הקלטות או הופעה, היכולת ליצור באופן כל כך אינטואיטיבי ומיידי נותנת את הפתח לדיאלוג עם המקום בו אנו פועלים, בייחוד כשהמטרה המוצהרת של ההרכב הוא לעקוף את חומות ההיגיון ואת הדרכים המוכרות ליצירה: החלל הופך להיות חלק אינטגרלי מהיצירה (זו גם הסיבה שחשוב לנו להקליט מחוץ למסגרת הסטרילית והמגוננת של אולפן ההקלטות וליצור במקומות בעלי מטען היסטורי ויחוד אקוסטי). למעשה אנו מחפשים להתרחק מ-"הנקיון" שמאפיין כל כך את תפיסת טכנאי הסאונד במאה 21 – ליצור במקום שאיננו רק תורם באופן ישיר להפקת הצליל אלא גם משפיע על תוכן היצירה עצמה ברמת התכנים וההשראה.
כל הטקסט הזה הוא למעשה מבוא שמסביר למה כשהציעו לנו לערוך סשן הקלטות במרתף בית חולים למצורעים שהוקם בסוף המאה ה-19 בירושלים כשיהיו שם עימנו, כתף אל כתף, עוד קולקטיבים מעולים מהארץ והעולם – ובכן, אמרנו כן! (!!!!!!!!!!!!!!)

אז בין ה-22-23 לחודש נשתלט על מרתף בית הנסן, נקים שם אולפן ונקליט את האלבום הבא של We Are Ghosts – אין לנו מושג מה ננגן וכמו כל סשן של ההרכב המיוחד הזה נזנק לתוך הלא נודע ובתקווה שנצא משם עם מוזיקה מעניינת (ואם לא – לפחות ננסה להנות כהוגן, דמט!). הסשן הזה יהיה פתוח לקהל והתכנון הוא גם לשתול כאן בפוסט במהלך יומיים של ההקלטות נגן וידאו שיעביר סטרימינג חי מהמרתף, וכמו כל האירוע הזה, הכניסה חינם ומדובר בחתיכת הרפתקאה ולו רק על ההזדמנות להכנס ולשוטט במתחם שהיה סגור כל כך הרבה זמן לקהל הרחב.
בנוסף אני (וכנראה עוד נציגים של הקולקטיב) אשא הרצאה על "מוזיקה אינטואיטיבית ותלויית מקום" ביום רביעי בשעה 19:00.

לו"ז האירועים בבית הנסן | מפת בית החולים | עמוד אירוע בפייסבוק

תבואו! יש גם טיזר קריפי ומגניב:

תגיות: , , , , , ,הוספת תגובה