לפני כמה ימים, בשיחה שהתקיימה לאחר הופעה בחלקת דשא קטנה מול האוזןבר ב-1 בלילה, מצאתי את עצמי מסביר למה אני מחבב את טוויטר, אשר בניגוד לרשתות חברתיות אחרות, המגבלות שלו מצליחות להביא לידי ביטוי סוג של יצירתיות, אינטימיות ודיבור המאפיינים אך ורק אותו. אינטראקציה ברשת היא דבר מורכב (ועל כך יעידו כל אותם רגעי שתיקה מביכים של זוגות הנפגשים לראשונה בדייט משותף לאחר צ'אטים סוערים באתרי היכרויות).
ההקדמה הארוכה הזו באה לתאר מעט את אופי הפרויקט המוזיקלי הנוכחי שאני מעורב בו ועל הקושי מבחינתי לכתוב עליו, כי את הקולגה היקרה שעימה אני פועל מעולם לא פגשתי, אין לי מושג כיצד היא נראית (מלבד תמונות מעובדות-לכדי-אי-היכר כדי שנוכל להעלות משהו לסאונדקלאוד) ועדיין אנחנו מצליחים לעבוד יחד וליצור באופן שמאתגר ומרתק אותי.
אז נעים להכיר, אנחנו The Chill Marks – דואו מוזיקלי שחבריו מעולם לא נפגשו ומתנהל בעיקר דרך המסרים האישיים בטוויטר ודרך תיקיית הדרופבוקס, משמאלי (הוירטואלי) תוכלו להכיר את סילקיסמות'_גל ואני מורפלקסיס – אהלן:

סילקי המסתורית היא אחת הכותבות המוכשרות שאני מכיר: היכולת שלה לתמצת ל-140 תווים תובנות ולספר בדיוק חד על עצמה תוך טשטוש הזהות התמידי שלה מוביל לטקסטים כנים, חריפים ואינטימיים לעתים ברמות מבהילות ואולי זה הדבר שכה כובש בדמותה – היכולת לגעת מבלי לגעת, אינטימיות עמוקה מבלי להכיר, עירום מלא בבגדים. כשפרסמנו לפני יומיים את השיר הראשון היא כתבה את מהלך השתלשלות האירועים של העבודה המשותפת מנקודת מבטה, במקרה הזה אני ממש מעדיף שתעשו רגע הפסקה ותקראו כאן (גרסת קובץ גרפי מסודר לקריאה) או כאן (מתוך פיד הטוויטר שלה – גללו למטה לתאריך ה-27 ליולי).

העבודה שלנו עדיין בעיצומה: סילקי מקליטה קולות, שרה, מהמהמת, שורקת, נאנחת, מצקצקת ושולחת לי את התוצאה לתיקייה משותפת – אני חוטף משם את הקבצים ושוזר את המוזיקה סביב הקול שלה עד ששנינו מרוצים מהתוצאה. יש משהו מוזר בתהליך העבודה הזה ומנגד גם משהו משחרר בטירוף. אני מרשה לעצמי להתנסות באלקטרוניקה, אקוסטיקה, הקלטות שטח (ביחוד מתוך הפרוייקט Sounds Of The Kibutz) ולא להגביל את עצמי לצלילים או לטכניקות עבודה מסוימות אלא פשוט חירות להשתולל: עם צלילים, עם סגנון, עם אמצעי הפקה, עם הרגש שסילקי מבטאת דרך הקול שלה. אני מרותק לדיאלוג שנוצר בין הטקסטים והשירה שלה ולבין המוזיקה – זה קצת כמו מחול או ריקוד משותף: היא נותנת את התוכן, את השלד שסביבו אני יכול ליצוק את הקונטקסט המוזיקלי.

אשתדל לשתף ולהעלות לכאן שיר בכל פעם שנסיים ונפרסם אותו, כפי שכתבתי – אנחנו עדיין עובדים על החומרים ויש משהו נחמד בפרוייקט כזה שנולד מתוך הרשת וגם יתועד בה (באופן סמי נרקסיסטי אפילו פתחנו עמוד פיכסבוק צנוע לעדכונים). מאחורי הקלעים אני גם מתחיל את העבודה על הקמת נט-לייבל קטן לפרוייקטים והפקות השונות בהן אני מעורב ויהווה גם בית לאמנים אחרים שאני ממש ממש אוהב. אני מניח שאעדכן פרטים נוספים בנוגע לזה בקרוב 🙂

*      *      *

בעינין דומה: חברי הטוב שהוא גם יוצר מוכשר וכביר – Saccadic Eye Motion הוציא אלבום חדש ונפלא שמלהטט שוב בין מחוזות השוגייז, פוסט-רוק, לואו פיי ועוד תוויות שלא אומרות כלום באמת. לכן פשוט תלחצו כאן פליי, או יותר טוב, תורידו את האלבום כולו כי הוא מצוין וגם בחינם:

תגיות: , , , , ,הוספת תגובה